Každá pojistka má své jasně dané podmínky. Uvažujete-li právě nad naší konkrétní nabídkou, pojďme se společně podívat na to, co je třeba dodržet a na co je nutné při sjednávání pojištění lodi konkrétně myslet.

Jaké dokumenty a informace pojištění lodi vyžaduje?

To hlavní, bez čeho se neobejdete, je samozřejmě potřebná dokumentace. Zde se nemusíte bát toho, že by bylo třeba mít k dispozici řadu dokumentů, jelikož vždy budou stačit pouze ty základní, které se k dané pojistce vážou. Pokud budeme konkrétní, to hlavní bez čeho se neobejdete je váš řidičský průkaz a také lodní osvědčení. Dalšími potřebnými informacemi, které umožní sjednání pojistky je územní platnost a také informace o tom, jaká je cena pojišťované lodě. Následně již může dojít k uzavření produktu.

Jaké typy lodí lze pojistit?

Jelikož se považujeme za jedničku na poli pojistných produktů, které jsou zaměřené právě na lodě, nabízíme širokou škálu možností, ze kterých si lze vybrat produkt doslova na míru právě pro vás. Pokud budeme konkrétní, lze si pojistit třeba motorové čluny, stejně jako vaši jachtu, ale i plachetnici. Dokážeme se specializovat také na remorkéry, nebo vlečné čluny. Vše doplňuje ale i možnost specifických plavidel, kam může patřit třeba hausbót, stejně jako vodní skútr. Obojí zkrátka může mít také dostatečný stupeň ochrany.

Na jakou cenu je pojistka sjednána?

V rámci naší nabídky pojistných produktů můžete vybírat ze dvou hlavních cenových hladin. První možností je nová cena. Jedná se o částku, kterou je třeba vynaložit na koupi konkrétního plavidla, a to jeho zcela nového kusu. Druhou možností, která může být sjednána, je cena časová. Ta vychází z ceny nové, pouze je snížena o aktuální opotřebení a znehodnocení. Došlo tedy k započtení takzvané amortizace.

A co je poslední podmínkou pojištění? Samozřejmě absolvovat výběr té správné pojistky, a to s asistencí našeho poradce. Přesvědčte se, že vše netrvá déle, než jenom několik málo minut.

Pojistíme Vám tyto značky

Antares
Baia
Bavaria
Beneteau
Cranchi
Elan
Grand Soleil
Capelli
Fairline
Jeanneau
Monterey
Rinker
Searay
Vripack
Azimut
Baja
Bayliner
Comar
Dehler
Four Winns
Windy
Dufour
Glastron
Lagoon
Princess
Sealine
Sunseeker
X-yachts