Zajímá vás, jak vás může pojištění uzavřené prostřednicím našeho webu ochránit? Pojďte se podívat na možnosti, na které se konkrétně vztahuje. Kombinací nabízených pojistek tak můžete dosáhnout stoprocentní ochrany. A to ať už v rámci způsobených škod, tak v rámci škod na vaší lodi.

Na co se vztahuje povinné ručení lodi?

Hojně využívanou a oblíbenou pojistkou je právě povinné ručení. Pokud se podíváme, na jaké situace se vztahuje, musíme zmínit hlavně takové, které vzniknou při samotné rekreační plavbě. Může tak dojít třeba k poškození ostatních plavidel, nebo součástí přístavů a kotvišť. Stejně tak se ale toto pojištění lodi vztahuje také na varianty, které souvisí s kotvením, zvedáním z vody, nebo také spouštěním lodě na vodu. Zkrátka může zahrnovat doslova takové situace, které přímo i nepřímo souvisí s provozem vaší lodi.

Jaký rozsah má havarijní pojištění lodi?

I to se samozřejmě vztahuje na řadu věcí, které vzniknou v rámci plavebních nehod, a to při rekreačních plavbách. Daná pojistka ale pomůže také ve chvíli, kdy je třeba hradit náklady na odstranění vraku vaší lodi, nebo náklady spojené se záchrannými akcemi. A to včetně těch, které souvisí s příspěvky ke společným haváriím. Nechybí ale i situace, které téměř neovlivníte. Příkladem může být vyšší moc, tedy hlavně přírodní živly v podobě blesku nebo vichřice. Zapomínat ale nesmíme ani na fakt, že loď může kdokoliv odcizit, nebo poškodit. I zde havarijní pojištění lodi přijde vhod.

Využít lze i doplňkových pojistek

Abyste byli chráněni skutečně komplexně, lze volit i různá doplňková pojištění, která stupeň ochrany ještě o něco rozšíří. Lze tak zahrnout třeba příslušenství lodi, stejně jako její nezbytné součásti. Zaměřit se ale můžete i na škodu, která vznikne samotným cestujícím, a to při lodní havárii. U doplňujících pojistek lze využít také možnost pojištění různých převážených předmětů – tedy nákladu.

Pojistíme Vám tyto značky

Antares
Baia
Bavaria
Beneteau
Cranchi
Elan
Grand Soleil
Capelli
Fairline
Jeanneau
Monterey
Rinker
Searay
Vripack
Azimut
Baja
Bayliner
Comar
Dehler
Four Winns
Windy
Dufour
Glastron
Lagoon
Princess
Sealine
Sunseeker
X-yachts